Notowania

komisja hazardowa
09.12.2009 13:45

PO ma własną strategię dla komisji hazardowej

Na przesłuchanie czeka około 50 świadków. Mają potrwać do końca roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Platforma Obywatelska chce, abyMirosław DrzewieckiiZbigniew Chlebowskijak najszybciej złożyli zeznania przed hazardową komisją śledczą. *

Zdaniem członka sejmowej komisjiSławomira Neumannaz PO (na zdjęciu z prawej strony), jeżeli pozwoli na to czas, to jego klubowi koledzy zostaną przesłuchani jeszcze w tym roku.

POSŁUCHAJ POSŁA NEUMANNA:

Bartosz Arłukowiczz Lewicy uważa, że Platforma Obywatelska nie może sama decydować o kolejności przesłuchań i dodaje, że umowa była inna.

Odwołany z komisji śledczej poseł PiSZbigniew Wassermannpowiedział, że zmiana strategii to jedynie ruch propagandowy ze strony PO.

Na liście przesłuchań przed sejmową komisją hazardowa jest ponad 50 świadków.

PiS: Neumann lobbystą

Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość oskarża Sławomira Neumanna z PO o lobbing. Politycy powołują się na publikację _ Gazety Polskiej _, z której wynika, że jako dyrektor zagranicznego banku był inicjatorem ustawy utrudniającej życie konkurencji banków - czyli SKOK-om.

Te doniesienia - według posła Andrzej Dery - podważają wiarygodność i bezstronność posła Neumanna:

Poseł Neumann zapewnia, że w kwestii ustawy o SKOK-ach nie ma mowy o konflikcie interesów. Przyznaje, że pracował w banku, a ponieważ zna się na finansach klub PO wyznaczył go do prac nad projektem. Dlatego - według polityka PO - zarzuty PiS są absurdalne.

Według tygodnika, SKOK-i stracą na ustawie, bo po wejściu jej w życie przepisy ograniczą możliwość ich rozwoju i w efekcie będą one dyskryminowane na rynku na korzyść banków.

Na początku grudnia prezydent skierował ustawę o SKOK-ach do Trybunału Konstytucyjnego.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: komisja hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz