Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO nie będzie majstrować przy IPN

0
Podziel się

Jarosław Gowin zapowiada, że PO nie będzie zmieniać ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

PO nie będzie majstrować przy IPN
(PAP/Jerzy Ruciński)
bEaiaffV

*Platforma Obywatelska nie podejmie żadnych działań w sprawie zmiany ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - zapowiedział w _ Sygnałach Dnia _ wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego POJarosław Gowin. *

- _ Nie tylko nie podejmiemy żadnych inicjatyw w tej sprawie, ale też nie przyłączymy się do inicjatyw innych klubów _ - podkreślił Gowin.

W poniedziałek wiceszef klubu POGrzegorz Dolniaknie wykluczył zmian w ustawie o IPN. Jak mówił w TVN24, można _ myśleć o zmianach _ w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej tak, aby uwolnić go _ od bieżączki politycznej _. Zaznaczył, że na razie nie wie co trzeba zmienić, aby IPN nie był _ ogarnięty politycznym wymiarem _, ale - jak zastrzegł - PO nie chce likwidacji Instytutu.

bEaiaffX

Według Dolniaka _ trzeba się zastanowić _, na ile IPN ma być _ instytucją prokuratorską _, a na ile _ instytucją historyczną _.

Pytany o tę wypowiedź klubowego kolegi Gowin powiedział, że - jego zdaniem - media opacznie ją zinterpretowały.

Zdaniem polityka PO prokuratura _ zdecydowanie powinna zająć się _ wyjaśnieniem śmierci w 1977 r. opozycjonisty Stanisława Pyjasa. Pyjas, wówczas student, został śmiertelnie pobity prawdopodobnie przez ludzi SB.

bEaiafgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)