Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
09.06.2006 16:28

PO o 5 procent wyprzedza PiS

Na Platformę Obywatelską głosować chce 31 proc., a na Prawo i Sprawiedliwość 26 proc. - wynika z czerwcowego sondażu CBOS. /ISB/

Podziel się
Dodaj komentarz

Na Platformę Obywatelską głosować chce 31 proc., a na Prawo i Sprawiedliwość 26 proc. - wynika z czerwcowego sondażu CBOS.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem odsetek zwolenników PO zwiększył się o 1 proc., a poparcie dla PiS wzrosło o 2 proc.

Gdyby wybory odbywały się na początku czerwca, do parlamentu weszłyby jeszcze Samoobrona i Sojusz Lewicy Demokratycznej. _ Badania przeprowadzono w dniach 2-5 czerwca 2006 roku na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. _Każdą z tych partii popiera po 7 proc. ankietowanych deklarujących chęć wzięcia udziału w głosowaniu. W porównaniu z ubiegłym miesiącem notowania tych ugrupowań nie uległy zmianie.

Pozostałe partie startując w wyborach samodzielnie nie zdołałyby wprowadzić swoich przedstawicieli do parlamentu. Po 3 proc. zwolenników mają w tym miesiącu Liga Polskich Rodzin i Polskie Stronnictwo Ludowe, po 2 proc. potencjalnych uczestników wyborów zadeklarowało chęć głosowania na Socjaldemokrację Polską i Polską Partię Pracy.

Tagi: polityka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz