Notowania

podatek liniowy
23.08.2007 06:29

PO obiecuje PIT 15, CIT 10 procent

Lider przedwyborczych sondaży, Platforma Obywatelska, obiecuje zrównoważenie budżetu i redukcję obciążeń. Ekonomiści nie wierzą w cuda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Platforma chce wprowadzić podatek CIT w wysokości 10 procent i PIT w wysokości 15 procent.

Wiceprzewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiada w rozmowie z "Pulsem Biznesu", że ustawa o finansach publicznych będzie jedną z pierwszych, jakie przyjmie nowy parlament. Poseł przekonuje, że jest to konieczne, by wprowadzić podatek liniowy, który jest następnym bardzo pilnym projektem.

Platforma chce, by wszedł on w życie od pierwszego stycznia 2008 roku. Dodatkowo PO planuje ustalenie kwoty wolnej na podatnika i każde dziecko w wysokości trzech tysięcy złotych.

Poseł Zbigniew Chlebowski zapowiada też wyzerowanie deficytu, czyli zrównanie budżetowych wydatków z dochodami. Miałoby to nastąpić już za trzy lata. PO chce w tym celu odejść od kotwicy budżetowej, która dziś wyznacza górną granicę deficytu na 30 miliardów złotych. Ma ją zastąpić kotwica wydatków.

Marcie Petce, ekonomistce Raiffeisen Banku nie chce się wierzyć, że z rozbudowanym polskim systemem opieki społecznej uda się dokonać tego, co obiecuje Platforma. Petka mówi, że wiązałoby się to z politycznym samobójstwem PO.

Tagi: podatek liniowy, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz