Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lista
20.03.2009 11:00

PO stworzyła listę 53 zagrożonych parlamentarzystów

Chlebowski: To politycy, którzy mogą popaść w konflikt interesów. Prezes PiS chwali pomysł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

aktualizacja 15:00

Zbigniew Chlebowskipoinformował, że istnieje lista 53 parlamentarzystów PO, którzy mają udziały lub zasiadają w radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa. Wczoraj podał informację, że na liście jest 30 nazwisk.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Zbigniew Chlebowski poinformował, że 27 senatorów i 26 posłów zasiada we władzach spółek skarbu państwa. 13 osób z tej listy prowadzi własną działalność gospodarczą.

Szef klubu parlamentarnego PO poinformował, że nie ma go na tej liście. Zaapelował także do innych klubów parlamentarnych, by ujawniły dane o posłach i senatorach mających akcje i udziały w firmach.

Zbigniew Chlebowski odniósł się także do wypowiedzi premiera.Donalda Tuskjest zwolennikiem pozbycia się udziałów i akcji w spółkach. To jednak musi być decyzja dobrowolna - przekonuje przewodniczący klubu.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pochwalił pomysł Platformy Obywatelskiej dotyczący ujawnienia dodatkowych źródeł dochodów parlamentarzystów.

Jarosław Kaczyński zapewnił, że jego partia przedstawi z kolei listę parlamentarzystów PiS którzy mają akcje i udziały w różnych spółkach. Pytany przez dziennikarzy o termin przedstawienia takiej listy w PiS, Jarosłąw Kaczyński oświadczył, że stanie się to bardzo szybko.

Inaczej w sprawie listy wypowiada sie poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. _ Ten pomysł Platformy tak naprawdę jest ucieczką do przodu, ponieważ sprawa pana Misiaka nie jest wyjaśniona _ - komentuje Mularczyk. Poseł chciałby powołania komisji śledczej w sprawie byłego senatora Platformy.

Tagi: lista, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz