Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO wybrała nowego szefa klubu

0
Podziel się:

Platforma Obywatelska ma za sobą personalne spory - zapewniają jej liderzy. Klub parlamentarny wybrał nowego przewodniczącego. Został nim Bogdan Zdrojewski.

Pokonał on podczas głosowania Zbigniewa Chlebowskiego, którego kandydaturę zgłosił i popierał przewodniczący partii Donald Tusk.

Platforma Obywatelska ma za sobą personalne spory - zapewniają jej liderzy. Klub parlamentarny wybrał nowego przewodniczącego. Został nim Bogdan Zdrojewski. Pokonał on podczas głosowania Zbigniewa Chlebowskiego, którego kandydaturę zgłosił i popierał przewodniczący partii Donald Tusk.

Do tej pory pewnym kandydatem na to stanowisko był Jan Rokita. W ostatnich tygodniach doszło do konfliktu między nim a innymi członkami kierownictwa partii po tym, jak poparł kandydata PiS na prezydenta Krakowa. Sprawę "konfliktu krakowskiego" omawiał klub parlamentarny PO. Jak zapewnił przewodniczący partii Donald Tusk, Platforma ma już za sobą ten spór. Pytany o miejsce Jana Rokity, odparł, że widzi je w Platformie.

Jan Rokita nie chciał powiedzieć, czy rzeczywiście sprawa "konfliktu krakowskiego" została zakończona. W ciągu dnia mówił, że jest niszczony przez swoją partię oraz, że w ciągu ostatniego tygodnia doznał wiele niesprawiedliwości. Rokita oczekiwał też, że podczas posiedzenia klubu usłyszy słowo "przepraszam". Nie wiadomo, czy padło. Donald Tusk prosił, by sprawę pozostawić klubowi.

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)