Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO wygrała dzięki lewicowemu elektoratowi

0
Podziel się:

Zdaniem politologa, prof. Adama Jelonka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, to elektorat lewicy pozwolił kandydatce Hannie Gronkiewicz-Waltz odnieść zwycięstwo nad Marcinkiewiczem.

"Abstrahując od symbolicznego poparcia dla Hanny Gronkiewicz- Waltz, jakiego udzielił jej przed drugą turą wyborów, były prezydent Aleksander Kwaśniewski i lider SdPl Marek Borowski, to elektorat o przekonaniach bardziej lewicowych dał Gronkiewicz-Waltz kredyt zaufania" - twierdzi Jelonek.

Jelonek:_ "Wyborcy zdecydowali o poparciu kandydatów zwracających się przeciwko rządom PiS" _

Prof. Jelonek uważa, że jest to dość wyraźny sygnał nie tylko dla samej Gronkiewicz-Waltz, ale całej PO, która powinna zdecydować się na wybór jednej z dwóch opcji: albo pójście bardziej w lewo, albo decydować się na autonomię, co może skutkować tym, że podzieli los wielu partii środka, z kilkunastoprocentowym poparciem.

Jego zdaniem, w dwóch miastach, w których wybory samorządowe zostały zdominowane przez wielką politykę - w Warszawie i Krakowie - elektorat poparł kandydatów będących w opozycji do koalicji rządzącej.

"W obu przypadkach, wyborcy zdecydowali o poparciu kandydatów zwracających się przeciwko rządom PiS" - powiedział Jelonek.

wybory
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)