Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatkowy balon? Nie ma terminu spotkania Kaczyński - Rostowski

0
Podziel się:

Kancelaria Prezydenta czeka na sygnał ze strony rządu.

Podatkowy balon? Nie ma terminu spotkania Kaczyński - Rostowski
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bFeKWpYR

*PremierDonald Tusk, jak dotąd, nie wystąpił z inicjatywą spotkania z prezydentemLechem Kaczyńskimw sprawie przyszłorocznych podatków - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda. *

Duda dodał, że termin spotkania prezydenta z ministrem finansów Jackiem Rostowskim nie jest jeszcze ustalony.

bFeKWpYT

_ - Pan premier mimo iż zapowiedział w mediach, że będzie się chciał spotkać z panem prezydentem, nie wystąpił do tej pory z żadną taką inicjatywą. Jest to kolejny balonik medialny, który został wypuszczony przez pana premiera, ale on się nie przerodził na żadne konkretne działania _ - powiedział Duda w TVN24.

Prezydencki minister zaznaczył, że jeszcze w poniedziałek wieczorem żadna inicjatywa spotkania ze strony premiera do Kancelarii Prezydenta nie dotarła. - _ Ani telefonu, ani żadnego pisma - nic, a przecież można było choćby zadzwonić _ - stwierdził Duda.

W jego ocenie, jeśli ma dojść do jakiejś rozmowy między prezydentem a premierem, to rząd musi najpierw przedstawić konkretną propozycję i powiedzieć, co ma zamiar zrobić. _ - Rząd do tej pory nie przedstawił żadnej konkretnej propozycji ws. podwyższenia podatków, więc trudno o czymkolwiek rozmawiać _ - powiedział Duda.

Pytany o termin spotkania Lecha Kaczyńskiego z ministrem finansów w sprawie nowelizacji tegorocznego budżetu odparł, że trudno na razie powiedzieć, czy do niego w ogóle dojdzie.

bFeKWpYZ

_ - Termin na razie nie jest ustalony. Rząd dzisiaj ma debatować na kwestiami budżetowymi i trudno powiedzieć, jaki będzie dalszy rozwój wydarzeń. Jeżeli rząd poda rzeczywiście w miarę wyczerpującą informację, to może się okazać, że spotkanie z ministrem Rostowskim nie będzie konieczne _ - powiedział Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

bFeKWpZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)