Notowania

clinton
29.10.2009 17:03

Pokojowa misja Clinton na Bliskim Wschodzie

Sekretarz stanu USA spotka się z premierem Izraela i prezydentem Autonomii Palestyńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W ten weekend sekretarz stanu USA Hillary Clinton spotka się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Spotkania te mają przyspieszyć wznowienie bliskowschodnich negocjacji pokojowych.

_ - Dokładna data i miejsce muszą być jeszcze ustalone _ - powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA P.J. Crowley.

Będzie to druga podróż Clinton na Bliski Wschód od czasu, gdy w styczniu objął urząd prezydent USA Barack Obama. Specjalny amerykański wysłannik George Mitchell spotyka się z przywódcami Izraela i Palestyńczyków co kilka tygodni.

Pomimo przykładania przez Obamę szczególnej wagi do bliskowschodnich negocjacji pokojowych, Izrael odrzucił jego wezwania do całkowitego wstrzymania rozbudowy osiedli na terytoriach okupowanych, a państwa arabskie nie reagują na jego apele o pojednawcze gesty wobec Izraela.

Netanjahu z wyraźną niechęcią zgodził się na pod naciskiem USA na rozmowy w sprawie utworzenia państwa palestyńskiego, jednak pod warunkiem, że będzie ono zdemilitaryzowane, a Palestyńczycy uznają państwo Izrael.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Izrael blokuje Palestyńczykom dostęp do wody ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;blokuje;palestynczykom;dostep;do;wody,234,0,550890.html )
* [ Izrael szantażuje ONZ i grozi zerwaniem rozmów z Palestyną ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;szantazuje;onz;i;grozi;zerwaniem;rozmow;z;palestyna,177,0,546225.html )
Tagi: clinton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz