Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy chcą PO-PiS i Marcinkiewicza

0
Podziel się:

Kazimierz Marcinkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości byłby najlepszym premierem nowego rządu - wynika z sondażu TNS OBOP, przeprowadzonego dla "Dziennika".

Polacy chcą PO-PiS i Marcinkiewicza
(PAP/Tomasz Gzell)

Na byłego premiera, jako najlepszego potencjalnego szefa rządu, wskazało 20 procent badanych.

Kolejne miejsca zajmują były prezydent Aleksander Kwaśniewski i urzędujący premier Jarosław Kaczyński z poparciem odpowiednio 16 i 10 procent ankietowanych.

W pierwszej szóstce znaleźli się jeszcze lider PO Donald Tusk, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z PiS i wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski z Platformy. 15 procent respondentów nie potrafiło wskazać najlepszego kandydata na premiera.

_ W sondażu poparcia dla potencjalnych koalicji rządzących wygrywa PO-PiS. Taki powyborczy alians popiera 41 procent badanych. _

Drugi w rankingu jest układ PO z LiD-em, który za najlepszy uznał co trzeci ankietowany. 21 procent uczestników sondażu nie potrafiło wskazać najlepszej dla Polski koalicji.

"Dziennik" zapytał Polaków także o to, czy nowy Sejm i rząd powinny powrócić do III, kontynuować budowę IV, czy też zacząć budowę V RP. 31 procent badanych chce V Rzeczpospolitej. Za dalszym tworzeniem IV opowiada się o dwa procent mniej uczestników sondażu.

Powrotu III RP pragnie 15 procent ankietowanych. Aż 25 procent respondentów jest niezdecydowanych.

Telefoniczny sondaż TNS OBOP dla "Dziennika" przeprowadzono 6 września na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)