Notowania

rząd
14.02.2009 09:47

Polacy nie chą dymisji ministrów

37 proc. uważa, że odejść powinien Andrzej Czuma. 19 proc. chce dymisji szefa MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

_ - 37 proc. respondentów uważa, że minister sprawiedliwościAndrzej Czumapowinien być zdymisjonowany; według 19 proc. badanych odejść z rządu powinien także szef MSZRadosław Sikorski _- wynika z sondażu TNS OBOP dla _ Forum _ w TVP Info.

Ankietowani byli pytani, czy w świetle ostatnich wydarzeń Czuma lub Sikorski powinni podać się do dymisji.

Na tak zadane pytanie w odniesieniu do szefa resortu sprawiedliwości przecząco odpowiedziało 27 proc. badanych; w przypadku szefa polskiej dyplomacji - ponad 55 proc.

Seria wpadek Czumy

Tygodnik _ Polityka _ napisał, że Czuma ma długi wobec amerykańskich banków i osób prywatnych. Minister przyznał, że w czasie pobytu w USA miał długi, ale już je spłacił. Podkreśla, że nie ma podstaw, by podał się do dymisji w związku z tą sprawą.

Media podnosiły też, że syn ministra Krzysztof Czuma, który jest jego społecznym asystentem, nie został wpisany do sejmowego rejestru asystentów, a na rzecznika ministra został powołany Bogusław Mazur - znajomy córki Czumy. Mazur zrezygnował już z funkcji rzecznika. Okazało się też, że minister zasiada w radzie nadzorczej firmy swojego syna.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Czuma jednak nie spłacił wszystkich długów? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czuma;jednak;nie;splacil;wszystkich;dlugow,244,0,427252.html )
* [ Premier przeciw dymisji Czumy. Opozycja: to już przesądzone. ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;przeciw;dymisji;czumy;opozycjato;juz;przesadzone,162,0,427170.html )

Politycy i dziennikarze zastanawiają się także, czy wypowiedź Czumy o tym, że polski wywiad dysponuje wieloma danymi dotyczącymi członków grupy, która zamordowała polskiego geologa, nie była naruszeniem tajemnicy państwowej.

Raport Money.pl
*Rząd Tuska najszybciej traci poparcie * Przez 12 miesięcy rząd stracił więcej zwolenników i zyskał więcej przeciwników swojej polityki gospodarczej niż każdy z pięciu poprzednich gabinetów. zobacz raport Money.pl

Sikorski zrobił wszystko?

Z kolei w przypadku szefa MSZ, jego dymisję - w związku ze śmiercią Polaka porwanego w Pakistanie - zasugerował przewodniczący SLDGrzegorz Napieralski. _ - Jest też pytanie do premiera, czy zastosuje w tej sprawie standardy podobne do tych, jakie zastosował wobec ministra sprawiedliwościZbigniewa Ćwiąkalskiego - mówił w poniedziałek lider Sojuszu. _

_ SONDAŻ TNS OBOP TNS OBOP zrealizował sondaż telefoniczny w dniach 11-12 lutego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 osób powyżej 18. roku życia _

Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz