Notowania

kaczyński jarosław
10.07.2006 07:17

Polacy nie chcą aby krajem rządzili bliźniacy

Poza elektoratem Prawa i Sprawiedliwości opinie o zmianie premiera są zdecydowanie negatywne. Większości Polaków nie podoba się też, że krajem będą rządzić bliźniacy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z nominacji Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko premiera zadowoleni są tylko wyborcy Prawa i Sprawiedliwości - tak wynika z sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej". *

64 procent spośród nich dobrze ocenia zmianę na stanowisku premiera. Większość wyborców PiS - 62 procent - jest przekonana, że to dobrze, iż bliźniacy będą rządzić Polską. Także oni - oraz ich koalicjanci z Samoobrony - uważają, że Polska zyska na tej zmianie.

Poza elektoratem Prawa i Sprawiedliwości opinie o zmianie premiera są zdecydowanie negatywne. Większości Polaków nie podoba się też, że krajem będą rządzić bliźniacy. Wyborcy PiS uważają, że na wymianie premiera zyska i PiS, i sam Jarosław Kaczyński. Reszta społeczeństwa sądzi zaś, że nie przyniesie to korzyści nawet partii rządzącej i jej prezesowi.
Sondaż dla "Gazety" PBS przeprowadziła 9 lipca. Badanie telefoniczne objęło 1000 osób.

Gazeta Wyborcza przeprowdziła także własne błyskawiczne badanie w sprawie objęcia funkcji premiera przez Jarosława Kaczyńskiego. Wynika z niego, że tylko co piąty Polak wierzy, że Jarosław Kaczyński będzie dobrym premierem.

Z kolei aż 82 procent ankietowanych dobrze oceniło Kazimierza Marcinkiewicza jako szefa rządu. Gazeta podkreśla, że tak niskie notowania Kaczyńskiego na starcie są czymś nowym w całej historii Polski po 1989 roku. Dziennik przypomina, że dotąd nowi premierzy mieli na początku znaczące poparcie.

Tagi: kaczyński jarosław, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz