Notowania

ferdynand rymarz
21.10.2007 06:02

Polacy wybierają parlament

O godz. 6 rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne. Sondażowe wyniki poznamy o godz. 20.20

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborski)

Polacy wybierają 460 posłów i 100 senatorów. Do głosowania uprawnionych jest ponad 30 mln osób.

Przewodniczący Państwowej Komisji WyborczejFerdynad Rymarzprzypomina o tym, by udając się na głosowanie, mieć ze sobą dowód osobisty.

ZOBACZ TAKŻE:

Ponad 30 mln Polaków może głosować Wyborca otrzyma dwie karty do głosowania: białą - z nazwiskami kandydatów do Sejmu i żółtą - z kandydatami do Senatu.

Głosując do Sejmu wybieramy tylko jedną listę wyborczą i jedno nazwisko, stawiając znak X w kratce z lewej strony nazwiska kandydata. Tylko taki głos jest ważny.

Do Senatu jest jedna karta - tłumaczy Ferdynand Rymarz - a nazwiska kandydatów na senatorów są uszeregowane alfabetycznie. Na dole karty jest informacja, ilu mandatowy jest dany okręg. Może być dwu, trzy lub czteromandatowy. Wówczas można postawić odpowiednio dwa, trzy lub cztery znaki X. Jednak nawet, jeśli wyborca przy okręgu kilkumandatowym postawi tylko jeden znak X, taki głos również jest ważny. Karta nie jest ważna wtedy, jeśli wyborca odda pusty głos.

| Przewodniczący PKW radzi, aby wyborcy po przyjściu do lokali wyborczych i otrzymaniu kart do głosowania, rozpoczęli ich studiowanie od zapoznania się z instrukcją. |
| --- |

Tagi: ferdynand rymarz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, wybory
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz