Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
15.04.2009 16:31

Polacy źle o prezydencie i rządzie

68 proc. Polaków krytykuje pracę Lecha Kaczyńskiego. Ministrów - 64 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

68 proc. Polaków źle ocenia działania prezydentaLecha Kaczyńskiego, zadowolonych z jego pracy jest 24 proc. Funkcjonowanie rządu krytykuje 64 proc. badanych, a chwali - 28 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

50 proc. ankietowanych uważa, żeDonald Tuskźle wypełnia obowiązki premiera. Przeciwnego zdania jest 41 proc. respondentów.

W porównaniu z badaniami z marca liczba niezadowolonych z działań rządu zmniejszyła się o 1 punkt procentowy, o tyle samo zmniejszyła się też liczba zadowolonych z pracy rządu. TNS OBOP zwraca uwagę, że w przeciągu roku (od kwietnia 2008 r). odnotowano spadek - o 20 punktów procentowych - pozytywnych opinii o rządzie i jednocześnie wzrost ocen krytycznych - o 22 punkty procentowe.

W ciągu miesiąca liczba osób oceniających pozytywnie premiera Donalda Tuska zmniejszyła się o 3 punkty procentowe (w ciągu roku spadek o 22 punkty procentowe); odsetek osób krytykujących szefa rządu od marca wzrósł o 1 punkt procentowy (w ciągu roku wzrost o 25 punktów procentowych).

Od marca liczba osób zadowolonych z działań prezydenta zmniejszyła się o 2 punkty procentowe (w ciągu roku spadek o 13 punktów procentowych); liczba krytyków działań głowy państwa wzrosła o 2 punkty procentowe (w ciągu roku wzrost o 15 punktów procentowych).

TNS OBOP przeprowadził sondaż w dniach 2 - 5 kwietnia
na reprezentatywnej, losowej, liczącej 1004 osoby
ogólnopolskiej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Tagi: donald tusk, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz