Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polaczek
22.08.2006 15:38

Polaczek będzie budował autostrady

Premier Jarosław Kaczyński dementuje doniesienia "Dziennika" na temat rychłej dymisji ministra transportu Jerzego Polaczka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Adam Grygiel)

Premier Jarosław Kaczyński dementuje doniesienia "Dziennika" na temat rychłej dymisji ministra transportu Jerzego Polaczka

Z kręgów zbliżonych do premiera "Dziennik" dowiedział się, że Polaczek może stracić posadę jeszcze przed wyborami samorządowymi. Jego miejsce - informuje gazeta - miałby zająć były wiceminister transportu i gospodarki morskiej w rządzie Jerzego Buzka Krzysztof Tchórzewski. Obecnie Tchórzewski jest wiceprzewodniczącym komisji infrastruktury.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak poinformował, że rozmowa premiera z ministrem dotyczyła "bieżących prac resortu, rozmawiano m.in. o sprawach związanych z budową dróg i autostrad". Dziedziczak podkreślił, że kwestia ewentualnej dymisji ministra Polaczka nie była omawiana.

W nieoficjalnych rozmowach, niektórzy politycy PiS przyznają, że dymisja Polaczka jest możliwa. Nieoficjalnie mówi się też o tym, że stanowisko mogą stracić ministrowie: środowiska - Jan Szyszko i gospodarki - Piotr Woźniak.

Sam premier pytany na początku sierpnia, czy planuje rekonstrukcję rządu powiedział, że w tej chwili nie planuje zmian w rządzie. Zaznaczył jednak, że "mogą one mieć miejsce, jeżeli ktoś nie będzie wykonywał zadań rządu".

Tagi: polaczek, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz