Notowania

czuma
15.02.2009 14:55

Politycy o Czumie. "Tusk nie chce trzymać standardów"

Nie milkną kontrowersje wokół ministra sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński podkreśla, że problemy wokół ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy są sprawą premieraDonalda Tuska.

- _ Rolą prezydenta jest jednak wskazywanie na _ - jego zdaniem widziane gołym okiem - _ slabości rządu _ - podkreśla Kamiński.

Z kolei poseł Prawa i SprawiedliwościJoachim Brudzińskiuważa, że nominacja Andrzeja Czumy była określana jako _ wizerunkowa _, stąd obecny problem z dymisją ministra sprawiedliwości. Polityk PiS podkreślił, że szczerze życzył Czumie sukcesu, ale sytuacja wyraźnie przerosła szefa resortu sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Sprawa Czumy: Wpadka służb czy spisek ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawa;czumy;wpadka;sluzb;czy;spisek,22,0,427286.html )

Wicemarszałek SejmuJerzy Szmajdzińskiz SLD uważa z kolei, że pojawił się problem z wiarygodnością premiera Donalda Tuska i stawianych przez niego tez o standardach, jakie powinny obowiązywać w polityce.

- _ Dziś wydaje się, że premier nie chce trzymać tych samych standardów wobec Czumy, jakie trzymał wobec ministraZbigniewa Ćwiąkalskiegoczy wcześniej wobec Zyty Gilowskiej _ - wyjaśnił przedstawiciel lewicy.

Szmajdziński zapewnił jednak, że SLD nie będzie składać wniosku o odwołanie szefa resortu sprawiedliwości, jest to bowiem kwestia wiarygodności Donalda Tuska i zgodności jego słów z czynami.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Czuma jednak nie spłacił wszystkich długów? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czuma;jednak;nie;splacil;wszystkich;dlugow,244,0,427252.html )
* [ Premier przeciw dymisji Czumy. Opozycja: to już przesądzone. ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;przeciw;dymisji;czumy;opozycjato;juz;przesadzone,162,0,427170.html )

W piątek premier Donald Tusk powiedział, żeAndrzej Czumapozostaje ministrem sprawiedliwości. Dodał, że nie ma wątpliwości co do przyzwoitości i kwalifikacji moralnych ministra. Zapewnił, że do tej pory szef resortu sprawiedliwości nie złamał zasad moralnych, a jeśli je złamie, szybko podejmie stosowną decyzję.

Tygodnik _ Polityka _ napisał, że Czuma ma długi wobec amerykańskich banków i osób prywatnych. Minister przyznał, że w czasie pobytu w USA miał długi, ale twierdzi, że już je spłacił.

Tagi: czuma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz