Notowania

tvp
20.09.2009 17:23

Politycy różnie oceniają zmiany w TVP

Lewica i PiS mają wątpliwości co do tego, kto rządzi w telewizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Drozdi-Pn/Wikipedia)

*Nie ma politycznej zgody co do nowego prezesa TVP. Wczoraj nowa Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej mianowała na pełniącego obowiązki szefa Telewizji Polskiej Bogusława Szwedo. *

Tymczasem dotychczasowy prezes Piotr Farfał uważa, że decyzja o zmianach personalnych jest bezprawna, gdyż w składzie Rady zabrakło przedstawiciela ministra skarbu - profesor Ewy Nowińskiej.

Wątpliwości co do tego kto jest prawomocnym prezesem TVP nie ma zarówno Lewica, jak i Prawo i Sprawiedliwość. To nie dziwi szefa klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Chlebowskiego, który tłumaczy, że zmiana prezesa w Telewizji Publicznej jest wygodna dla obu ugrupowaniom. On sam oficjalnie nie chce wypowiadać się na ten temat, ale - jak dodaje - telewizyjny kabaret jeszcze potrwa. Jego zdaniem sytuacja w TVP może zakończyć się jakimś siłowym rozwiązaniem.

* [ Godzic: Farfał powinien oddać władzę ]( http://news.money.pl/artykul/godzic;farfal;powinien;oddac;wladze,13,0,535821.html )
* [ W TVP nowe władze. Stare też ]( http://news.money.pl/artykul/w;tvp;nowe;wladze;stare;tez,251,0,535547.html )
* [ Piotr Farfał nie jest już szefem TVP ]( http://news.money.pl/artykul/piotr;farfal;nie;jest;juz;szefem;tvp,174,0,535470.html )

W podobnym tonie wypowiada się szef klubu PSL Stanisław Żelichowski i odpowiedzialnością obarcza Prawo i Sprawiedliwość. Żelichowski uważa, że to za czasów PiS wprowadzono takie zapisy prawa, które doprowadziły do dzisiejszej sytuacji

Poseł PiS Karol Karski tłumaczy, że Platforma Obywatelska nie chce zmiany prezesa, i wyraźnie widać poparcie ministra skarbu Aleksandra Grada dla Piotra Farfała. Świadczyć o tym mają niektóre działania ministra, które miałyby osłaniać działania i osobę Piotra Farfała.

Szef klubu Lewicy Grzegorz Napieralski uzależnia rozwiązanie patowej sytuacji w TVP od tego czy rząd przestanie po ciuchu popierać Piotra Farfała. Jego zdaniem wybór Bogusława Szwedo był zgodny z prawem i to on jest szefem telewizji publicznej. W jego opinii obecna sytuacja będzie testem dla ministra Schetyny, który będzie musiał ustosunkować się do działań osoby, która nielegalnie zajmuje budynek TVP.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji utrzymuje, że Rada Nadzorcza działa legalnie. O tym kto ostatecznie rządzi w TVP zdecyduje jednak sąd.

Raport Money.pl
*Ustawa medialna do kosza. Media w finansowej zapaści * Polacy przestali płacić abonament RTV. Dług za ostatnie trzy lata to 3,5 mld zł. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: tvp, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz