Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
20.02.2006 02:02

Polityka przeciw prawnikom

Wydawanie generalizujących, negatywnych opinii na temat prawników może doprowadzić do skonfliktowania rządzących z całym środowiskiem i zrażenia potencjalnych sojuszników.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rzeczpospolita" przestrzega polityków PiS przed wydawaniem generalizujących, negatywnych opinii na temat prawników. Publicysta dziennika Sławomir Popowski wyjaśnia, że może to doprowadzić do skonfliktowania rządzących z całym środowiskiem i zrażenia potencjalnych sojuszników.

"Rzeczpospolita" odnosi się w ten sposób do wypowiedzi szefa klubu PiS Przemysława Gosiewskiego na temat zainteresowania Centralnego Biura Antykorupcyjnego strukturami Rady Adwokackiej. Rada poczuła się urażona i zażądała odwołania wypowiedzianych słów i przeprosin.

Sławomir Popowski przypomina, że zanim doszło do sporu z Radą, Zbigniew Ziobro miał też konflikt z Krajową Komisją Kodyfikacyjną Prawa Karnego i Trybunałem Konstytucyjnym. Podobne wypowiedzi były kierowane w stronę byłego rzecznika praw obywatelskich oraz całego środowiska sędziowskiego.

Publicysta "Rzeczpospolitej" przyznaje, że polski wymiar sprawiedliwości z pewnością wymaga zmian. "Nie da się tego jednak dokonać w konflikcie z całym środowiskiem" - przestrzega w komentarzu.

Tagi: prawo, adwokaci, pis, ziobro, gosiewski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz