Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska czeka na uzbrojone Patrioty i odpowiedź Clinton

0
Podziel się:

Minister Sikorski wysłał list ws. rakiet do Sekretarz Stanu USA.

Polska czeka na uzbrojone Patrioty i odpowiedź Clinton
(PAP/Radek Pietruszka)

_ - Nasze uzgodnienia z poprzednią administracją amerykańską są wystarczające i od tej administracji oczekujemy wywiązania się z tamtych zobowiązań, które zostały przyjęte przez poprzedników _ - powiedział Klich.

Szef MON uznał, że na obecnym etapie należy poczekać na stanowisko sekretarz stanu USA Hillary Clinton, do której zwrócił się o interwencję w tej sprawie szef MSZRadosław Sikorski.

_ - Wspólnie z ministrem Sikorskim czekamy na reakcję strony amerykańskiej. Reakcja na poziomie sekretarza stanu będzie znacząca; myślę, że będziemy znacznie więcej wiedzieć, jakie są plany administracji amerykańskiej odnośnie tarczy antyrakietowej i baterii Patriot w Polsce _ - uznał Klich.

Szef MON podkreślił też, że list Sikorskiego do Clinton _ został wysłany wcześniej, natomiast teraz dowiedziała się o nim opinia publiczna _.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w liście do sekretarz stanu USA zwrócił się o potwierdzenie, że będzie realizowana deklaracja o umieszczeniu w Polsce baterii rakiet Patriot.

_ - To jest list, który osobiście nie tylko podpisywałem, ale wręcz redagowałem. Niezmiennie stoimy na stanowisku, że obydwa kraje Polska i USA realizują deklarację polityczną, którą przyjęliśmy z okazji i w tym samym dniu podpisania umowy o tarczy antyrakietowej, że tę deklarację polityczną realizujemy niezależnie od dalszych decyzji amerykańskich w sprawie tarczy i takie stanowisko amerykańskie otrzymujemy w zamian _ - mówił Sikorski w TVN24.

Szef MSZ doprecyzował, że ma na myśli deklaracje amerykańskie dotyczące _ woli przysyłania najpierw rotacyjnie, a potem na stałe baterii rakiet Patriot _.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)