Notowania

polska
04.11.2008 06:09

Polska i Litwa nie chcą rozmów UE z Rosją

Rozmowy o współpracy zostały zawieszone po rosyjskiej interwencji w Gruzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Prezydenci Polski i Litwy są przeciwni wznowieniu przez Unię Europejską rozmów z Moskwą o nowym porozumieniu o współpracy. Rozmowy zostały zawieszone w sierpniu, po rosyjskiej interwencji w Gruzji. *
Wspólne stanowiskoLecha Kaczyńskiegoi Valdasa Adamkusa (obaj na zdjęciu) zostało zaprezentowane przy okazji zwołanej przez Litwę nieformalnej narady unijnych ministrów spraw zagranicznych w Marsylii. Uczestniczył w niej szef polskiej dyplomacjiRadosław Sikorski.

Prezydenci Polski i Litwy uważają, że Unia nie może wznawiać negocjacji z Rosją, skoro Moskwa nie wypełniła jeszcze planu pokojowego i nie wycofała wojsk z okupowanych terenów Gruzji. Tymczasem za rozmowami z Rosją jest Francja, kierująca pracami Unii.

Sprawa ewentualnego wznowienia rokowań będzie omawiana w przyszły poniedziałek, gdy w Brukseli spotkają się już na formalnym spotkaniu unijni ministrowie spraw zagranicznych. Z powodu różnic trudno będzie o jednolite stanowisko Wspólnoty w tej sprawie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Polacy domagają się sankcji wobec Rosji ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;domagaja;sie;sankcji;wobec;rosji,183,0,365239.html )
Tagi: polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz