Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tarcza
08.04.2008 09:00

Polska konsultuje tarczę z Rosją

Przyjazd polskiej delegacji na konsultacje wywołał duże zainteresowanie rosyjskich mediów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W Moskwie odbędą się polsko-rosyjskie konsultacje dotyczące planów budowy tarczy antyrakietowej. W rozmowach wezmą udział wiceministrowie spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i Siergiej Kislak. *

Przyjazd polskiej delegacji na konsultacje wywołał duże zainteresowanie rosyjskich mediów.

Telewizja Vesti-24 przypomniała, że podczas niedawnych rosyjsko-amerykańskich rozmów Waszyngton zaproponował Moskwie szereg _ środków zaufania w sferze obrony przeciwrakietowej _.

Agencja prasowa RIA-Novosti zwraca uwagę, że jednym z takich - _ środków zaufania _ ma być propozycja Waszyngtonu omówienia możliwości skontrolowania baz obrony przeciwrakietowej w Europie Wschodniej przez stronę rosyjską. Moskwa taką propozycje przyjęła pozytywnie i zapowiedziała, że jeśli takie środki _ zostaną uzgodnione i wypełnione _, posłużą zmniejszeniu rosyjskiego zaniepokojenia.

Agencja prasowa ITAR-TASS cytuje polskiego wiceministra Witolda Waszczykowskiego. Zapowiedział on, że Warszawa jest gotowa do rozmów dotyczących różnych form dostępu do elementów tarczy antyrakietowej, jeśli taka w Polsce powstanie. Nie będzie jednak możliwa obecność Rosjan w obiektach tarczy na stałe.

Tagi: tarcza, wiadomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz