Notowania

rosja
23-11-2006 (14:25)

Polska utrzymała weto przed rozmowami UE-Rosja

Polska nie zgodziła się na przyjęcie unijnego mandatu niezbędnego do rozpoczęcia negocjacji w sprawie nowego porozumienia UE-Rosja - poinformowało po południu źródło francuskie w Brukseli.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska nie zgodziła się na przyjęcie unijnego mandatu niezbędnego do rozpoczęcia negocjacji nowego porozumienia UE-Rosja, ponieważ uznała za niewystarczające fińskie propozycje wsparcia i zaangażowania w rozwiązanie sporu handlowego z Rosją - podały polskie źródła w Brukseli.

Przewodnicząca UE Finlandia zaproponowała dołączenie do mandatu specjalnej deklaracji, by przekonać Polskę do odstępstwa od weta. "Strona polska uznała, że taka forma nie byłaby wystarczająca dla zagwarantowania naszych interesów" - podały polskie źródła.

"Obie strony wychodziły z propozycjami, które, choć były bliskie, to jednak się rozminęły. Polska też zaprezentowała swoje konstruktywne stanowisko, ale nasze propozycje nie znalazły pełnego zrozumienia. Sprawa rozbiła się o szczegóły" - podały polskie źródła.

Wewnątrzunijne rozmowy w sprawie mandatu będą kontynuowane po szczycie, co oznacza, że negocjacje UE-Rosja rozpoczną się nie - jak planowano - w piątek na szczycie w Helsinkach, ale później.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie