Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Południe Europy prosi o pomoc w walce z imigracją

0
Podziel się:

Hiszpania apeluje do UE o "większą solidarność i spójność" polityki imigracyjnej

Południe Europy prosi o pomoc w walce z imigracją
(PAP / EPA)

Hiszpański minister spraw zagranicznych Miguel Angel Moratinos zaapelował do Unii Europejskiej o "większą solidarność i spójność" w związku z rosnącym napływem do południowej Europy nielegalnych imigrantów, głównie z Afryki.

Ministrowie lub sekretarze stanu resortów spraw wewnętrznych Hiszpanii, Francji, Włoch, Portugalii, Grecji, Cypru, Malty i Słowenii zażądali na spotkaniu w Madrycie wzmocnienia przez UE granic morskich południowej Europy. Chcą też opracowania projektu koncepcji w sprawie kontrolowania nielegalnej imigracji, który byłby przedstawiony na nieformalnym szczycie UE 20 października w fińskim Lahti.

Francuski minister spraw wewnętrznych Nicolas Sarkozy zaproponował wczoraj "europejski pakt" w sprawie nielegalnej imigracji. "Nie możemy kontynuować indywidualnej polityki imigracyjnej, gdyż wszyscy stoimy przed tym samym problemem" - powiedział Sarkozy.

Francuski minister zarzucił Hiszpanii, że prowadząc liberalną politykę wobec nielegalnych imigrantów zachęca mieszkańców Afryki do podejmowania prób przedostania się na Wyspy Kanaryjskie, bądź do Hiszpanii kontynentalnej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)