Notowania

włochy
14.04.2008 07:58

Ponad połowa Włochów już zagłosowała

Dziś drugi dzień głosowania w przedterminowych wyborach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W wyborach parlamentarnych wzięła już udział niemal połowa uprawnionych. Dziś drugi dzień głosowania.

Do godziny 19 w niedzielę głosowało 49 procent uprawnionych. O trzy procent mniej, niż w poprzednich wyborach, dwa lata temu. Stało się tak pomimo tego, że niedzielnej frekwencji nie sprzyjała piękna, wiosenna pogoda. Wielu Włochów, którzy wyjechali za miasto, pójdzie do lokali wyborczych jutro.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Włoska prawica traci przewagę w sondażach ]( http://news.money.pl/artykul/wloska;prawica;traci;przewage;w;sondazach,231,0,330471.html )
* [ Włochy: Romano Prodi rezygnuje z polityki ]( http://news.money.pl/artykul/wlochy;romano;prodi;rezygnuje;z;polityki,81,0,327249.html )
* [ Włochy: Berlusconi - rekatywacja? ]( http://news.money.pl/artykul/wlochy;berlusconi;-;reaktywacja,218,0,335578.html )

Jedynym spektakularnym gestem protestu podczas głosowania pozostaje to, co zrobił w Sorrento na południu kraju młody przedsiębiorca, który zjadł podartą uprzednio sporych rozmiarów kartę do głosowania. Najprawdopodobniej odpowie za to przed sądem.

Sporadycznie zdarzają się przypadki wchodzenia do kabiny z telefonem komórkowym wyposażonym w aparat fotograficzny, za co grozi areszt od trzech do sześciu miesięcy i grzywna w wysokości tysiąca euro.

Tagi: włochy, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz