Notowania

pakistan
23.02.2009 07:46

Porwany pracownik ONZ zgładzony przez Talibów?

Pakistańscy bojownicy twierdzą, że nie zabili Johna Soleckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pakistańscy bojownicy, którzy porwali Amerykanina pracującego dla ONZ, dementują doniesienia o jego śmierci.

Rzecznik grupy nazywającej się _ Zjednoczonym Frontem Wyzwolenia Beludżystanu _ podczas rozmowy z jedną z agencji prasowych powiedział, że John Solecki żyje.

Wcześniej pakistańskie media, podały, że według słów porywaczy, Amerykanin został stracony. Przedstawiciel bojowników podkreślił, że pracownik ONZ jest chory, ma problemy z sercem i nerkami, podawane są mu leki.

Rzecznik porywaczy podkreślił, że nikt z porywaczy nie kontaktował się w tej sprawie dzisiaj z pakistańskimi mediami.

W piątek _ Zjednoczony Front Wyzwolenia Beludżystanu _ groził egzekucją zakładnika w ciągu 72 godzin. Później ogłosił, że daje rządowi w Islamabadzie jeszcze kilka dni na spełnienie żądań.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan: Porywacze uwolnili chińskiego zakładnika ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;porywacze;uwolnili;chinskiego;zakladnika,150,0,427414.html )

Przedstawiciel Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców został uprowadzony 2 lutego w północnym Beludżystanie. Porywacze w zamian za życie Amerykanina żądali uwolnienia z pakistańskich więzień 141 kobiet pochodzących z ich terytorium. Dodatkowo żądali informacji o losie sześciu tysięcy zaginionych mieszkańców tej prowincji.

ZOBACZ REPORTAŻ CNN O ŻĄDANIACH PORYWACZY JOHNA SOLECKIEGO (ang.):

Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz