Notowania

zbigniew chlebowski
21.03.2009 13:22

Posłowie będą mogli czasowo zawieszać działalność gospodarczą

Pomysł popiera marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Marszałek Sejmu opowiada się za czasowym zawieszaniem działalności gospodarczej osób, które zamierzają zostać parlamentarzystami.Bronisław Komorowskizaproponował stworzenie instytucji, która dawałaby politykom taką możliwość, bez utraty odpowiedzialności za firmę oraz jej własności.

Komorowski podkreślił, że takie rozwiązanie sprawdza się w Stanach Zjednoczonych i jest potrzeba przeniesienia go na polski grunt. Marszałek zaznaczył, że powiązanie polityków z biznesem w polskim parlamencie jest sprawą marginalną. Według marszałka, 390 posłów przyjęło zawodowstwo i pracuje wyłącznie w parlamencie.

Komorowski podał przykład prawidłowej postawy biznesmena, który zamierza zostać politykiem. W jego opinii, jest nim posełJanusz Palikot, który sprzedał firmę i zrezygnował z działalności gospodarczej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PO stworzyła listę 53 zagrożonych parlamentarzystów ]( http://news.money.pl/artykul/po;stworzyla;liste;53;zagrozonych;parlamentarzystow,253,0,436221.html )

Według szefa klubu PO, istnieje lista 53 parlamentarzystów tej partii, którzy mają udziały lub zasiadają w radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa.Zbigniew Chlebowskizaapelował także do innych klubów parlamentarnych, by ujawniły dane o posłach i senatorach mających akcje i udziały w firmach.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz