Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
19.09.2007 09:06

Pożegnalne posiedzenie Sejmu

Sejm nie zajmie się na ostatnim posiedzeniu wnioskiem PO o odwołanie ministrów - Konwent Seniorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Sejm nie zajmie się na dzisiejszym, ostatnim posiedzeniu wnioskami o uchylenie immunitetu Andrzejowi Lepperowi - zdecydował Konwent Seniorów.

Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich zarekomendowała Sejmowi we wtorek uchylenie immunitetu Lepperowi w związku z jego wypowiedzią na temat firmy Bakoma i jej prezesa Zbigniewa Komorowskiego

Konwent zdecydował też, że w porządku obrad nie znajdą się wnioski PO o odwołanie ministrów z rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Platforma Obywatelska zapowiedziała, że w środę, na posiedzeniu Prezydium Sejmu, przedstawiciel PO wystąpi o uzupełnienie porządku obrad izby o wnioski PO w sprawie wotum nieufności dla 15 ministrów rządu Jarosława Kaczyńskiego.

_ Na poprzednim posiedzeniu Sejmu nie doszło do debaty i głosowania nad wnioskami PO o odwołanie 15 ministrów, ponieważ zostali oni wcześniej - na wniosek premiera - odwołani. Wszyscy niedługo później powrócili na stanowiska w rządzie. _PO zwróciła się do prawnika, prof. Andrzeja Rzeplińskiego z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, o opinię prawną w tej sprawie.

Według Rzeplińskiego, procedura dotycząca wniosków PO o odwołanie ministrów nie została zakończona, a jedynie przerwana. Tłumaczył, że nie doszło do zmiany w składzie Rady Ministrów w takim sensie, o jakim mówi konstytucja, ponieważ na stanowiska ministrów zostały powołane ponownie te same osoby.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: sejm, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz