Notowania

afera hazardowa
12.10.2009 08:07

Premier dziś zdecyduje o losie Kamińskiego

Szefa CBA broni prezydent. Jego zdaniem odwołanie szefa CBA będzie bezprawne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

- Odwołanie szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego przez premiera bez opinii prezydenta będzie bezprawne - twierdzi o*pozycja i Pałac Prezydencki.*

Ponadto wskazują, że funkcja szefa CBA jest kadencyjna. Jednak - jak mówił sekretarz rządowego Kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki, brak opinii komisji nie jest przeszkodą w odwołaniu przez premiera szefa CBA. Jego zdaniem także wniosek - wbrew informacjom napływającym z Kancelarii Prezydenta - jest prawidłowy.

Premier rozpoczął procedurę odwoławczą szefa CBA, gdyż - jego zdaniem -Mariusz Kamińskiwykorzystuje Biuro do działań o charakterze politycznym. Decyzja premiera ma związek z tzw. aferą hazardową.

**[

O aferze hazardowej czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/afera;hazardowa.html ) **

Procedura jego odwołania, obejmuje m.in. uzyskanie opinii w tej sprawie rządowego Kolegium ds. Służb Specjalnych, sejmowej komisji ds. służb specjalnych oraz prezydenta.

Dwie pierwsze instancje zaopiniowały ją pozytywnie,Lech Kaczyńskijuż zapowiedział, że jego opinia w sprawie dymisji Kamińskiego z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego będzie negatywna. Nie wiadomo jednak, kiedy ją wyda, gdyż nie ma określonych terminów.Donald Tuskpowiedział, że czeka na nią do końca tygodnia.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: afera hazardowa, odwołanie kamińskiego, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz