Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
13.07.2007 09:38

Premier: Opozycja popierając Leppera szkodzi Polsce

Premier Jarosław Kaczyński zapewnia, że metody zastosowane w akcji CBA są przewidziane w polskim prawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Jacek Bednarczyk)

Szef rządu, który był gościem radiowej Trójki, dodał, że nie ma żadnych przesłanek prawnych i moralnych, by nie stosować takich reguł wobec osób publicznych.

Premier Kaczyński powiedział, że dane, które mediom w sprawie afery przekazał Mariusz Kamiński, są wystarczające, aby stwierdzić, iż Andrzej Lepper znajduje się w kręgu podejrzenia.

_ Premier Kaczyński zaprzeczył również doniesieniom mediów, jakoby Roman Giertych miałby być kolejną osoba, wobec której CBA miałoby podjąć akcję. _

Zdaniem premiera, opozycja popierając polityka, którego - jak powiedział - niedawno odsądzała od czci i wiary, szkodzi Polsce.

Premier zapewnił, że gdy podpisywał aneks do umowy koalicyjnej, wiedział, że Lepper jest w kręgu podejrzanych. Dlatego w aneksie zawarto punkt o tym, że osoby w kręgu podejrzeń nie mogą pełnić funkcji publicznych. Zapewnił jednak, że wówczas nie wiedział, że Andrzej Lepper robił to w sposób świadomy.

Szef rządu nie wykluczył, że koalicja z Samoobroną będzie trwać. Zastrzegł jednak, że jeśli nie będzie takiej woli ze strony Samoobrony, dojdzie do wyborów. Wybory takie odbyłyby się najpóźniej do końca roku - zapowiedział gość Trójki.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: premier, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz