Notowania

gaz
18.11.2008 19:58

Premier stawia na Katar. Liczy na gaz

Donald Tusk wierzy, że państwo leżące nad Zatoką Perską będzie naszym głównym partnerem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Polska liczy na to, że niewielkie państwo leżące nad Zatoką Perską będzie naszym głównym partnerem, jeśli chodzi o gazowe projekty.

Premier powiedział, że dostarczanie surowca z Kataru do Polski stanie się możliwe, kiedy w 2013 roku zostanie wybudowany Gazoport. Zdaniem szefa rządu, wcześniej trudno byłoby uzyskać gaz od Kataru, gdyż surowiec ten na najbliższe lata jest już sprzedany.

Donald Tuskpowiedział, że Polska chce współpracować z Katarem bez pośredników. Premier tego kraju szejk Hamad Al -Thani zadeklarował zainteresowanie inwestowaniem w Polsce, jednak nie sprecyzował, w jakich branżach.

Jutro strony będą rozmawiać o możliwościach inwestowania w Polsce.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wyprawa po gaz. Tusk negocjuje w Kuwejcie i Katarze ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/wyprawa;po;gaz;tusk;negocjuje;w;kuwejcie;i;katarze,181,0,385717.html ) **
* [ Premier leci do szejków. Eksperci wątpią w sukces ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;leci;do;szejkow;eksperci;watpia;w;sukces,202,0,385738.html )
* [ PGNiG zwiększy wydobycie gazu i ropy ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/pgnig;zwiekszy;wydobycie;gazu;i;ropy,217,0,384985.html )
* [ Gazoport bez gazu? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazoport;bez;gazu,214,0,235478.html )
* [ Iran, Katar i Rosja stworzyły gazowy trójkąt ]( http://news.money.pl/artykul/iran;katar;i;rosja;stworzyly;gazowy;trojkat,240,0,378864.html )
* [ Sprawdź notowania surowców na światowych giełdach ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz