Notowania

donald tusk
05.05.2008 14:28

Premier szuka oszczędności

Donald Tusk spotka się z ministrami, by rozmawiać o budżetach ich resortów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/CIR/Grzegorz Rogiński)

_ - W najbliższych tygodniach odbędą się kolejne spotkania premiera z członkami Rady Ministrów - _zapowiada rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka.

W miniony weekend, premierDonald Tuskrozmawiał z pięcioma ministrami na temat oszczędności w przyszłorocznym budżecie.

W pierwszej kolejności na konsultacje zaproszono ministrów: obrony, spraw zagranicznych, rozwoju regionalnego i sprawiedliwości oraz szefa Kancelarii Premiera.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Olejniczak: Tusk chce reform? Niech poprze ustawy SLD! ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/olejniczak;tusk;chce;reform;niech;poprze;ustawy;sld,188,0,339900.html )
* [ Premier ma największe szanse na prezydenturę ]( http://news.money.pl/artykul/premier;ma;najwieksze;szanse;na;prezydenture,168,0,339880.html )
* [ Śniadek: Pomysły rządu to tylko ładne opakowanie ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/sniadek;pomysly;rzadu;to;tylko;ladne;opakowanie,20,0,339732.html )

- _ W ten sposób - _jak podkreśliła rzeczniczka _ - rząd przymierza się do przyszłorocznego budżetu pod kątem zadań, które mają spełniać poszczególne resorty. _

Agnieszka Liszka powiedziała, że kolejne spotkania odbędą się prawdopodobnie w dni wolne, a więc wtedy, gdy jest więcej czasu na spokojną dyskusję.

POSŁUCHAJ PREMIERA TUSKA:

Rzeczniczka rządu przypomniała, że w konsultacjach z ministrami oprócz premiera uczestniczą także obydwaj wicepremierzy i minister finansów.

Premier Donald Tusk poinformował wczoraj, że jego gabinet chce zaoszczędzić w przyszłym roku nawet 7-8 miliardów złotych.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz