Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
16.09.2007 17:13

Premier: To nie my nienawidzimy

Chcemy stworzyć kraj bez korupcji i oligarchii - oświadczył premier Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Paweł Kula)

*Chcemy stworzyć kraj, w którym nie korupcja, nie oligarchia, nie towarzystwo będzie wszechwładne, tylko taki kraj, w którym będzie prawdziwa demokracja - oświadczył premier Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej PiS w Białymstoku. *

Zdaniem premiera, PiS - niezależnie od wszystkich kłopotów - "pchnęło" Polskę do przodu. "Polska, można powiedzieć, ruszyła z miejsca, historia w Polsce ruszyła z miejsca" - podkreślił.

_ Według J.Kaczyńskiego, kampania wyborcza musi być "poważną rozmową o Polsce, o jej przyszłości, a nie kolejnym wybuchem gniewu i nienawiści". "To nie my nienawidzimy" - zapewnił. _Jak zaznaczył, program PiS - "Polski Solidarnej" wywodzi się z uczuć jak najlepszych - "przede wszystkim z uczucia zwanego empatią, z umiejętności utożsamienia się z tymi słabszymi, tymi którym jest gorzej".

Szef rządu dodał, że z tego wynika konsekwentne dążenie PiS do tego, aby zrównały się szanse różnych regionów Polski. "Podlasie, to ziemia szczególna, która przez lata PRL była dyskryminowana i to nieprzypadkowo, bo tu był najtwardszy i najdłużej trwał opór przeciwko komunizmowi" - podkreślił.

"Naszą wolą - która przejawiła się już w decyzjach - jest to, aby ta ziemia otrzymała szanse szybkiego, szybszego niż gdzie indziej rozwoju, nadrabiania strat i historycznych zaległości" - powiedział J.Kaczyński. Jak zaznaczył, ma to dotyczyć wszystkich dziedzin.ZOBACZ TAKŻE:

"Ale to jest zadanie, które komuś najwyraźniej przeszkadza - ktoś najwyraźniej chce żebyśmy nie mogli tego zrealizować. Ktoś knuje, ktoś próbuje tutaj wrzucać piasek w tryby. Organizowane są różnego rodzaju akcje, sięgające aż Brukseli, po to żeby różnego rodzaju bezwzględnie konieczne inwestycje - jak choćby obwodnica Augustowa - nie mogły być wybudowane" - ocenił premier.

Premier zapewnił też, że PiS po wyborach będzie kontynuowała swoją misję, aby ziemie wschodnie "dogoniły resztę Polski".

O zachowaniach PO i Samoobrony powiedział: "Wczoraj był kapiszon, dzisiaj stary kotlet" - mając na myśli informację o przejściu Borusewicza do PO i "kwitach" Leppera o nielegalnym finansowaniu PC.

Tagi: kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz