Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier zatrzymał Sikorskiego w drodze do Pałacu

0
Podziel się

Szef MSZ chciał spotkać się z Lechem Kaczyńskim.

Premier zatrzymał Sikorskiego w drodze do Pałacu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDASFgBh

Radosław Sikorskipo publikacji fragmentów jego rozmowy z prezydentem chciał załagodzić konflikt i spotkać się zLechem Kaczyńskim.

- _ Jednak na rozmowę z prezydentem nie pozwolił mu premier - _ pisze _ Dziennik _.

Pałac Prezydencki, kancelaria premiera i MSZ nie komentowały wczoraj tekstu _ Dziennika _. Gazeta twierdzi, że zdobyła fragmenty tajnej rozmowy z 4 lipca między prezydentem a szefem dyplomacji w sprawie negocjacji dotyczących tarczy anyrakietowej.

bDASFgBj

Wczoraj komunikat w tej sprawie wydało jedynie prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Czytamy w nim, że BBN do zamknięcia polsko-amerykańskich rozmów nie będzie komentowało przecieku fragmentów z tajnej rozmowy.

Według informatora _ Dziennika _, Radosław Sikorski od rana dzwonił do urzędników Kancelarii Prezydenta i prosił o szybkie spotkanie z Lechem Kaczyńskim. Prezydent zgodził się przyjąć go o 16. Jednak dwie godziny przed spotkaniem minister poinformował Kancelarię Prezydenta, że nie może przyjechać, gdyż na spotkanie nie zgodził sięDonald Tusk.

Według rozmówcy _ Dziennika _, Radosław Sikorski relacjonował, że premier nie chce eskalowania napięcia między szefem dyplomacji i głową państwa.

bDASFgBp
bDASFgBK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)