Notowania

donald tusk
19.07.2008 07:42

Premier zatrzymał Sikorskiego w drodze do Pałacu

Szef MSZ chciał spotkać się z Lechem Kaczyńskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Radosław Sikorskipo publikacji fragmentów jego rozmowy z prezydentem chciał załagodzić konflikt i spotkać się zLechem Kaczyńskim.

- _ Jednak na rozmowę z prezydentem nie pozwolił mu premier - _ pisze _ Dziennik _.

Pałac Prezydencki, kancelaria premiera i MSZ nie komentowały wczoraj tekstu _ Dziennika _. Gazeta twierdzi, że zdobyła fragmenty tajnej rozmowy z 4 lipca między prezydentem a szefem dyplomacji w sprawie negocjacji dotyczących tarczy anyrakietowej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ "Można być prezydentem, ale można też być chamem" ]( http://news.money.pl/artykul/mozna;byc;prezydentem;ale;mozna;tez;byc;chamem,36,0,356132.html )**
* **[ Kim jest Ron Asmus? ]( http://news.money.pl/artykul/ron;asmus;-;zobacz;o;kogo;kaczynski;pytal;sikorskiego,112,0,356208.html )**
* [ **Przeciek z rozmów u prokuratora ** ]( http://news.money.pl/artykul/przeciek;z;rozmow;u;prokuratora,189,0,356285.html )
* **[ Wiadomości z kraju na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster )**

Wczoraj komunikat w tej sprawie wydało jedynie prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Czytamy w nim, że BBN do zamknięcia polsko-amerykańskich rozmów nie będzie komentowało przecieku fragmentów z tajnej rozmowy.

Według informatora _ Dziennika _, Radosław Sikorski od rana dzwonił do urzędników Kancelarii Prezydenta i prosił o szybkie spotkanie z Lechem Kaczyńskim. Prezydent zgodził się przyjąć go o 16. Jednak dwie godziny przed spotkaniem minister poinformował Kancelarię Prezydenta, że nie może przyjechać, gdyż na spotkanie nie zgodził sięDonald Tusk.

Według rozmówcy _ Dziennika _, Radosław Sikorski relacjonował, że premier nie chce eskalowania napięcia między szefem dyplomacji i głową państwa.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz