Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paiiiz
02.03.2009 14:37

Prezes PAIiIZ będzie wiceministrem w MSZ

Paweł Wojciechowski będzie odpowiadał za ekonomiczne aspekty dyplomacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Wojciechowski złożył już rezygnację z funkcji prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych - poinformowała Krystyna Olesińska, rzecznik prasowy PAIiIZ.

Wojciechowski od 24 czerwca 2006 do 14 lipca 2006 pełnił funkcję ministra finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Od 23 kwietnia 2007 był prezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

W PAIiIZ Wojciechowski sprawował nadzór nad Departamentem Informacji Gospodarczej, Departamentem Audytu i Kontroli, był Pełnomocnikiem ds. ochrony informacji niejawnych i kierownikiem Kancelarii Tajnej.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pomaga inwestorom zagranicznym wejść na polski rynek. Przeprowadza inwestorów przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne występujące w trakcie realizacji projektu, wspiera także firmy, które już działają. Oferuje ponad to dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji, pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów oraz dostawców, jak również lokalizacji.

Tagi: paiiiz, wiadomości, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz