Notowania

Jarosław Kaczyński
15.04.2008 18:31

Prezes PiS bezprawnie czytał tajne akta?

Według radia RMF FM, w styczniu 2006 r. Jarosław Kaczyński miał bezprawnie dostęp do akt afery paliwowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

W styczniu 2006 r. prezes PiSJarosław Kaczyńskimiał bezprawnie dostęp do akt afery paliwowej.

Radio RMF FM podało, że w styczniu 2006 r. prezes PiS otrzymał protokoły zeznań kilku świadków w sprawie mafii paliwowej od prokuratora prowadzącego jeden z wątków tego śledztwa. Według radia, do spotkania Kaczyńskiego z prokuratorem doprowadził ówczesny minister sprawiedliwościZbigniew Ziobro.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Kancelaria przeprasza prawosławnych dostojników ]( http://news.money.pl/artykul/kancelaria;przeprasza;prawoslawnych;dostojnikow,58,0,335930.html )
* [ J. Kaczyński: Ważni politycy w sprawie mafii węglowej ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/j;kaczynski;wazni;politycy;w;sprawie;mafii;weglowej,162,0,334242.html )
* [ PiS chce mniejszych opłat za przejazd autostradą A1 ]( http://news.money.pl/artykul/pis;chce;mniejszych;oplat;za;przejazd;autostrada;a1,201,0,334025.html )

Były minister sprawiedliwości uważa, że jest to _ kolejny celowy przeciek z prokuratury _ i tworzenie _ pseudosensacji _. W swoim oświadczeniu Ziobro napisał m.in., że informacje przekazane prezesowi PiS nie były objęte klauzulą tajności i mogły być istotne dlaJarosława Kaczyńskiegojako posła i członka Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

| JAK KACZYŃSKI POZNAŁ TAJNE DOKUMENTY? |
| --- |
| Jak ustaliło RMF FM, w grudniu 2005 roku krakowscy śledczy dotarli do kilku nowych świadków, którzy opowiadali m.in. o tak zwanym parasolu ochronnym nad paliwowymi oszustami, czyli układzie służb specjalnych i polityków, chroniących nielegalny obrót paliwami w Polsce. Pojawiać się tam miały nazwiska prominentnych polityków zarówno lewicy jak i prawicy, oraz pracowników służb specjalnych. Według reporterów radia, kiedy informacja o kilku nowych świadkach trafiła do ówczesnego ministra sprawiedliwości, ten natychmiast wezwał do Warszawy prowadzącego to śledztwo prokuratora. Według reporterów RMF FM, prokurator z Krakowa nie wiedział gdzie wiezie go minister. Ziobro - podaje radio - przedstawił prezesowi PiS prokuratora i polecił mu zreferować sprawę. Jednocześnie Jarosław Kaczyński dostał kilkaset stron protokołów z przesłuchań nowych świadków w aferze paliwowej. Krakowski prokurator - podaje radio - był kompletnie zaskoczony, zwłaszcza, że Ziobro zostawił go sam na sam z Jarosławem Kaczyńskim. Szef PiS
przez kilka godzin wnikliwie studiował akta i zadawał pytania - informuje rozgłośnia. |

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz