Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes PiS nie chciał Krzaklewskiego. Wybrał PO

0
Podziel się:

Były szef Solidarnośći tłumaczy, dlaczego nie startuje z listy PiS.

Prezes PiS nie chciał Krzaklewskiego. Wybrał PO
(PAP/Wiktor Dąbkowski)
bFfcSqjp

Marian Krzaklewski powiedział że gdyby prezes PiSJarosław Kaczyńskizaakceptował jego kandydaturę, to on prawdopodobnie startowałby z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Lider podkarpackiej listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego poinformował, że zanim został zaproszony na spotkanie z wicepremieremGrzegorzem Schetyną, politycy PiS z Gdyni oraz działacze Solidarności prowadzili rozmowy na temat jego kandydatury z listy PiS.

Jak relacjonował doszło do spotkania przewodniczącego NSZZ _ S _ Janusza Śniadka z prezesem PiS, na którym związek przedstawił listę kandydatur. _ - One nie zostały zaakceptowane, jeśli chodzi o dwie osoby ze Śląska i o mnie. Po tym gdy wiedziałem, jak ta kwestia się zakończyła, spotkałem się ze Schetyną _ - mówił Krzaklewski.

bFfcSqjr

Zaznaczył, że nie rozmawiał bezpośrednio z prezesem PiS, dlatego nie wie z jakiego powodu jego kandydatura nie została zaakceptowana.

_ - Nie wiem, o co chodzi. Jeszcze kilka lat temu PiS w Gdańsku chciało, abym kandydował na prezydenta tego miasta, ale nie byłem zainteresowany _ - zaznaczył b. lider Akcji Wyborczej Solidarność.

Do kandydowania z listy PO, jak mówił Krzaklewski, przekonał go przewodniczący regionu śląsko-dąbrowskiej _ S _ Piotr Duda.

Jego zdaniem, decydujące były też rozmowy z Grzegorzem Schetyną, który przekonał go, że Platformie _ chodzi o konkretny projekt, żeby przyciągnąć ludzi, którzy pracowali w strukturach UE i którzy koncentrują swoje poglądy w ramach chrześcijańskiej demokracji europejskiej _.

bFfcSqjx

Krzaklewski pytany czy zamierza zapisać się do PO, odpowiedział, że nie. Dodał, że takiego wymogu w rozmowach mu nie postawiono.

_ - Będę bezpartyjny, ale będę realizował program w PE, który ustaliśmy w rozmowach. Nikt mi smyczy nie uwiązał, nikt mi nawet nie proponował kawałka smyczy ani kagańca. Dlatego uważam, że to uczciwe postawienie sprawy _ - powiedział.

bFfcSqjS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)