Notowania

PiS
05.12.2009 16:44

Prezes PiS śmieje się z opozycji w partii

Kaczyński dementuje informacje o swojej politycznej emeryturze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

_ - Z tego, co słyszałem o tej inicjatywie, to ona zasługuje na uśmiech _ - powiedział prezes PiSJarosław Kaczyński, komentując doniesienia mediów o tym, że na najbliższym kongresie mógłby paść wniosek, aby pozostał jedynie honorowym prezesem partii.

Jak napisała _ Rzeczpospolita _, na najbliższym kongresie partii pojawi się wniosek o odwołanie prezesa PiS. Według _ Rz _, grupa posłów PiS tworzy wewnątrz partii frakcję _ reformatorów _, która chciałaby, aby J. Kaczyński przyjął funkcję honorowego prezesa, politycznego mentora, ale zrezygnował z bezpośredniego kierowania partią. Okazją do zmian ma być planowany na wiosnę kongres PiS - pisze _ Rz _.

Jarosław Kaczyński, pytany czy jest gotowy na rolę politycznego mentora, odpowiedział, że _ robi to i w tej chwili _. _ Więc dziękuję za propozycję kontynuacji _ - dodał z uśmiechem.

_ - Przepisy, które są oczywiste w każdej demokratycznej partii pozwalają każdemu (...) kto ma odpowiednie prawa w partii, zgłosić się na prezesa i to tyle. Ale z tego, co słyszałem o tej inicjatywie, to ona zasługuje na uśmiech; toteż się uśmiecham _ - powiedział szef PiS.

Prezes pozostanie u steru

Zdaniem wicemarszałka Sejmu z PiS Krzysztofa Putry, na najbliższym kongresie J. Kaczyński stanie w szranki, _ na pewno wygra te wybory i będzie nadal prezesem _.

Jak podkreślił Putra, PiS jest partią demokratyczną i przed kongresem zawsze się toczy debata. To, że jest żywa dyskusja to wyłącznie zaleta - dodał.

W ocenie wicemarszałka Sejmu, _ najbardziej przenikliwym politykiem w Polsce jest Jarosław Kaczyński i będzie stał ma czele PiS jeszcze bardzo długo _. PiS pod kierownictwem J. Kaczyńskiego jest wiarygodny i odważny - uważa Putra.

_ - Nie ma żadnej grupy reformatorzy _ - zapewnia także poseł PiSPaweł Poncyljuszw radiu TOK FM. Podkreślił, że on _ nie jest w żadnej grupie _. Jak zaznaczył, nikt sobie nie wyobraża PiS bez Jarosława Kaczyńskiego.

_ - Dobrze wiemy, że tak nie jest, iż J. Kaczyński powinien być gdzieś odesłany i że dzięki temu partia odrośnie. Bo gdyby dzisiaj byli kandydaci na realnych liderów, to oni by już dawno pełniliby ważne i widoczne medialnie funkcje w Prawie i Sprawiedliwości _ - mówił poseł PiS.

Według niego, jakikolwiek polityczny zamach na Jarosława Kaczyńskiego, jest tak naprawdę końcem partii.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: PiS, partia, lider, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz