Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes PiS śmieje się z opozycji w partii

1
Podziel się

Kaczyński dementuje informacje o swojej politycznej emeryturze.

Prezes PiS śmieje się z opozycji w partii
(kprm.gov.pl)
bEgqQpYl

_ - Z tego, co słyszałem o tej inicjatywie, to ona zasługuje na uśmiech _ - powiedział prezes PiSJarosław Kaczyński, komentując doniesienia mediów o tym, że na najbliższym kongresie mógłby paść wniosek, aby pozostał jedynie honorowym prezesem partii.

Jak napisała _ Rzeczpospolita _, na najbliższym kongresie partii pojawi się wniosek o odwołanie prezesa PiS. Według _ Rz _, grupa posłów PiS tworzy wewnątrz partii frakcję _ reformatorów _, która chciałaby, aby J. Kaczyński przyjął funkcję honorowego prezesa, politycznego mentora, ale zrezygnował z bezpośredniego kierowania partią. Okazją do zmian ma być planowany na wiosnę kongres PiS - pisze _ Rz _.

Jarosław Kaczyński, pytany czy jest gotowy na rolę politycznego mentora, odpowiedział, że _ robi to i w tej chwili _. _ Więc dziękuję za propozycję kontynuacji _ - dodał z uśmiechem.

bEgqQpYn

_ - Przepisy, które są oczywiste w każdej demokratycznej partii pozwalają każdemu (...) kto ma odpowiednie prawa w partii, zgłosić się na prezesa i to tyle. Ale z tego, co słyszałem o tej inicjatywie, to ona zasługuje na uśmiech; toteż się uśmiecham _ - powiedział szef PiS.

Prezes pozostanie u steru

Zdaniem wicemarszałka Sejmu z PiS Krzysztofa Putry, na najbliższym kongresie J. Kaczyński stanie w szranki, _ na pewno wygra te wybory i będzie nadal prezesem _.

Jak podkreślił Putra, PiS jest partią demokratyczną i przed kongresem zawsze się toczy debata. To, że jest żywa dyskusja to wyłącznie zaleta - dodał.

bEgqQpYt

W ocenie wicemarszałka Sejmu, _ najbardziej przenikliwym politykiem w Polsce jest Jarosław Kaczyński i będzie stał ma czele PiS jeszcze bardzo długo _. PiS pod kierownictwem J. Kaczyńskiego jest wiarygodny i odważny - uważa Putra.

_ - Nie ma żadnej grupy reformatorzy _ - zapewnia także poseł PiSPaweł Poncyljuszw radiu TOK FM. Podkreślił, że on _ nie jest w żadnej grupie _. Jak zaznaczył, nikt sobie nie wyobraża PiS bez Jarosława Kaczyńskiego.

_ - Dobrze wiemy, że tak nie jest, iż J. Kaczyński powinien być gdzieś odesłany i że dzięki temu partia odrośnie. Bo gdyby dzisiaj byli kandydaci na realnych liderów, to oni by już dawno pełniliby ważne i widoczne medialnie funkcje w Prawie i Sprawiedliwości _ - mówił poseł PiS.

Według niego, jakikolwiek polityczny zamach na Jarosława Kaczyńskiego, jest tak naprawdę końcem partii.

bEgqQpYu
bEgqQpYO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Piaf
2 lata temu
Czyli PiS to typowa partia wodzowska. Przywódca dyktator , który decyduje jednoosobowo o wszystkim. Historia ,choćby ubiegłego wieku , zna takie partie i wszystkie marnie skończyły.