Notowania

Przejdź na
kaczyński
04.06.2006 15:29

Prezes PiS wzywa do budowy wielkiej koalicji

Jarosław Kaczyński wezwał członków swojej partii do budowy wielkiej koalicji społecznej IV Rzeczpospolitej. Kluczem do zyskania poparcia społecznego ma być realizacja hasła Kongresu PiS "Bliżej ludzi" oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że koalicja IV Rzeczpospolitej musi być oparta na zdrowym rozsądku ludzi, którzy nie dadzą sobą wmówić, że układów nie ma. Przestrzegł jednocześnie przed budowaniem "koalicji złości i zagrożenia".Prezes PiS:_ III Rzczpospolita to "postkomunistyczne monstrum z przewagą postkomunistycznej namenklatury i ogromną pulą patologii." _
Według Jarosława Kaczyńskiego, zadaniem państwa jest trzymanie w ryzach szerokiej grupy ludzi zdemoralizowanych i groźnych dla innych. Ma też walczyć z bezrobociem i zapewnić opiekę zdrowotną. Do działaczy Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaapelował o odporność na lobbystyczne naciski.

W swoim przemówieniu Kaczyński wygłosił pochwałę ideii Solidarności, jako wielkiego ruchu odrzucenia zła. Podkreślił, że po 89 roku szansa Solidarności została zaprzepaszczona. Dodał, że powstała wówczas prymitywna polska wersja liberalizmu, wygodna dla komunistycznej nomenklatury i części byłych działaczy Solidarności, którzy chcieli, aby Polska była tylko ich.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego obecnie przeciwników Prawa i Sprawiedliwości i odbudowy państwa wspiera ogromna część mediów, która tworzy nieprawdziwy obraz Polski jako kraju, w którym klęska goni klęskę i zagrożona jest demokracja i wolność słowa.

Przemówienie prezesa nagrodziła burza oklasków, po czym chór działaczy, pod wodzą posła Tadeusza Cymańskiego odśpiewał gromkie "Sto lat". Prowadzący obrady Jarosław Zieliński podziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu za wystąpienie, mówiąc "Panie prezesie, jesteśmy z panem na dobre i na złe."

Tagi: kaczyński, pis, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz