Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes PiS zapowiada niespodziankę

0
Podziel się

Jarosław Kaczyński liczy na lepszy wynik PiS w wyborach, niż wskazują sondaże.

Prezes PiS zapowiada niespodziankę
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEiwDSol

PiS liczy na lepszy wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego niż wskazują sondaże. Niespodziankę zapowiada prezes partiiJarosław Kaczyński.

Prezes PiS na poniedziałkowej konferencji był pytany przez dziennikarzy o to, jaki wynik, w kontekście ostatnich sondaży, w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, uzna za sukces. _ - Sądzę, że w najbliższą niedzielę wieczorem mogą państwo być zaskoczeni _ - odpowiedział.

Badania GfK Polonia dla _ Rzeczpospolitej _ pokazują, że kandydaci PO wygrywają we wszystkich okręgach wyborczych, jednak w wielu miejscach PiS poprawia swój wynik i depcze Platformie _ po piętach _.

bEiwDSon

Z kolei eurosondaż PBS DGA dla _ Gazety Wyborczej _, mówi o tym, że gdyby dziś odbywały się wybory do europarlamentu na Mazowszu najwięcej głosów zdobyłby PiS. Oddanie głosu na PiS zadeklarowało 39 proc. wyborców; na PO - 38 proc .

_ - Zobaczymy, jak będzie. Z sondażami bywa różnie. Czasem idą w jedną stronę, czasem w drugą stronę _ - podkreślił J. Kaczyński. Dodał, że jego partia oczekuje _ potwierdzenia poparcia przez znaczącą część społeczeństwa _, które - jak mówił - będzie dobrą podstawą, żeby przekonać opinię publiczną, że obecne rządy _ są jakie są _.

Poseł PiSJacek Kurskina poniedziałkowej konferencji zaznaczył, że jeśli będzie jakakolwiek różnica między PiS a PO, to będzie ona _ trzy razy mniejsza niż ta, która średnio kształtowała się w ostatnim roku _.

bEiwDSoO
eurowybory
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)