Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radio
25.07.2008 07:09

Prezes Radia boi się powrotu cenzury

Krzysztof Czabański uważa, że po chce upolitycznić media publiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Prezes Polskiego Radia po raz kolejny podkreślił, że likwidacja abonamentu będzie mieć bardzo negatywny wpływ na kondycję finansową mediów publicznych.

W wywiadzie dla _ Rzeczpospolitej _ Krzysztof Czabański podkreślił również, że obecna polityka PO prowadzi do upolitycznienia tych mediów.

Prezes Polskiego Radia zaznaczył, że już sama zapowiedź likwidacji opłaty abonamentowej spowodowało spadek wpływu do radiowej kasy. Krzysztof Czabański podkreślił, że Polskie Radio straciło z tego powodu kilkanaście milionów złotych.

Jego zdaniem, jeśli taka sytuacja się utrzyma to sytuacja finansowa radia pod koniec roku może być bardzo trudna. Czabański przypomniał również, że dzięki wprowadzonym przez zarząd reformą udało się do tej pory zgromadzić 50 milionów złotych wolnych środków. Jednak działania rządu mogą doprowadzić do zniwelowania tych osiągnięć - podkreśla Czabański.

Czabański uważa, że projekty ustaw autorstwa polityków PO dotyczące mediów publicznych doprowadzą do sytuacji, w której rządzący będą mieli wpływ na to, co pojawia się na antenie. Nie będzie to może powrót do cenzury, ale powrót do czasów sprzed paru lat, kiedy ludzie o prawicowych poglądach nie byli dopuszczani na antenę- podkreślił prezes Polskiego Radia.

Tagi: radio, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz