Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aleksander grad
10.10.2008 07:39

Prezes TVP nie dostanie nagrody

Kolejne starcie między ministrem skarbu a prezesem publicznej telewizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Kolejne starcie między ministrem skarbu a prezesem publicznej telewizji.Aleksander Gradodmówił przyznania Andrzejowi Urbańskiemu nagrody z okazji 25-lecia pracy.

Minister doszedł do wniosku, że prezes źle pracuje i że nagrody mu nie da. Chodzi o ponad 26 tysięcy złotych- pisze _ Dziennik. _

O nagrodę dla Urbańskiego wnioskowała rada nadzorcza TVP. Minister skarbu postanowił jednak wniosek o nagrodę odrzucić. W piśmie z połowy września tłumaczy swoją odmowę tym, że regulamin wynagrodzeń obowiązujący w TVP nie obejmuje prezesa.

Rada się jednak nie poddaje. W pierwszych dniach października Janina Goss jeszcze raz poprosiła ministra Grada o nagrodę dla prezesa Urbańskiego w wysokości jego 150-procentowego miesięcznego wynagrodzenia. Jak się dowiedział _ Dziennik _, podstawowa pensja prezesa TVP wynosi dziś nieco ponad 17 tysięcy złoty brutto, czyli nagroda wynosiłaby nieco ponad 26 tysięcy.

Minister skarbu nie podjął jeszcze decyzji, co zrobić z kolejną prośbą rady. Ale nadzieje na zmianę jego zdania są jednak niewielkie.

Tagi: aleksander grad, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz