Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech kaczyński
10.11.2008 06:57

Prezydencka gala w Teatrze Wielkim

16 prezydentów i premierów przyjedzie jutro na uroczystości do Warszawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

16 prezydentów i premierów przyjeżdża do Warszawy na uroczystości z okazji 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Lista gości liczy łącznie 800 osób z Polski i z zagranicy.

Goście wezmą udział w uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, otwarciu wystawy na Zamku Królewskim, a wieczorem - w gali w Teatrze Wielkim. PrezydentLech Kaczyńskiuważa, że liczba gości jest adekwatna do rozmiarów naszego kraju

POSŁUCHAJ:

  • Pierwotnie mówiło się o balu w Teatrze Wielkim. Uroczystość będzie miała jednak formę gali. Goście wysłuchają koncertu, zaśpiewa między innymi Maryla Rodowicz. Po kolacji, jak zdradził szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki, będzie jednak możliwość zabawy - będzie zespół muzyczny i dwie sale do tańca.

Tymczasem 61 procent Polaków uważa, że najważniejszym świętem państwowym jest rocznica odzyskania niepodległości w 1918 r. Za najważniejszą datę w historii Polski respondenci uważają jednak 16 października 1978 r. czyli dzień wyboru na papieża Karola Wojtyły - wynika z sondażu GfK Polonia, przeprowadzonego dla Rzeczpospolitej.

Prawie co drugi z nich (47 procent) uznał, że jest to dzień wyboru na papieża Karola Wojtyły; 35 procent odpowiedziało, że najważniejszą datą jest 11 listopada czyli odzyskanie niepodległości. Na trzecim miejscu znalazł się dzień 1 maja 2004 r, czyli wejście Polski do UE (11 procent wskazań).

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz