Notowania

prezydent
29.09.2008 09:14

Prezydent nie wierzy w demokrację na Białorusi

Lech Kaczyński uważa, że w Mińsku musi dojć do powolnej wymiany elity rządzącej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

PrezydentLech Kaczyńskipowiedział, że nie wierzy w demokratyczny przebieg niedzielnych wyborów na Białorusi. _ - Nie teraz. Ale że w przyszłości się odbędą, głęboko wierzę _ - podkreślił prezydent w wywiadzie dla Radia Białystok.

Lech Kaczyński uważa, że _ jest pewien postęp na Białorusi _, ale - jak zaznaczył - swoje zdanie o sytuacji w tym kraju podtrzymuje. - _ Wybory są demokratyczne wtedy, kiedy ci, którzy sprawują władzę, nie mają nad tym procesem bezpośredniej kontroli. Jeżeli ta kontrola jest, to zawsze grozi niebezpieczeństwo, że demokracji nie ma _ - powiedział.

Według prezydenta, na Białorusi musi mieć miejsce _ normalny proces wymiany elity rządzącej _. _ Inaczej mówiąc, pan prezydent Łukaszenka musi być człowiekiem, który liczy się z tym, że władzę straci i uważa to za rzecz przykrą, ale normalną. - Nie ma teraz objawów, że prezydent Łukaszenka uważa, że utrata władzy przez niego byłaby rzeczą normalną _ - dodał Lech Kaczyński.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wybory na Białorusi. Kontrolowana porażka opozycji ]( http://news.money.pl/artykul/wybory;na;bialorusi;kontrolowana;porazka;opozycji,94,0,373342.html ) **
* [ Białoruś: Opozycja wzywa do bojkotu wyborów ]( http://news.money.pl/artykul/bialorus;opozycja;wzywa;do;bojkotu;wyborow,192,0,373184.html )
* [ Jakimczyk: Musimy zbliżyć się z Białorusią ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/jakimczyk;musimy;zblizyc;sie;z;bialorusia,209,0,372689.html )
* [ Sikorski wierzy w zmiany na Białorusi ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;wierzy;w;zmiany;na;bialorusi,207,0,366799.html )
* [ Rosja umieści rakiety na Białorusi ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;umiesci;rakiety;na;bialorusi,57,0,359737.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: prezydent, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz