Notowania

lech kaczyński
08.08.2009 08:34

Prezydent podpisał ustawę o zarządzaniu kryzysowym

Część jej zapisów trafi jednak przed Trybunał Konstytucyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Lech Kaczyńskipodpisał nowelizację ustawy o zarządzaniu kryzysowym - informuje strona prezydenta. Prezydent zapowiedział jednak, że po wejściu w życie nowelizacji, niektóre jej zapisy zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego. *

Wątpliwości Lecha Kaczyńskiego budzą artykuły, które dają szerokie uprawnienia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ustawa nakłada obowiązek przekazywania ABW nie tylko informacji o zagrożeniach o charakterze terrorystycznym, lecz również zagrożeniach dotyczących działań, które mogą prowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, mienia w znacznych rozmiarach, dziedzictwa narodowego lub środowiska.

Zdaniem prezydenta zapis ten nie jest wystarczająco precyzyjny. Podobnie jak artykuł mówiący o tym, że ABW może zlecać niektóre swoje zadania innym instytucjom. Nowelizacja nie precyzuje o jakie instytucje chodzi.

Strona prezydenta podkreśla, że Lech Kaczyński mając na uwadze znaczenie ustawy dla bezpieczeństwa obywateli nie zdecydował się na wetowanie całej nowelizacji.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz