Notowania

prezydent
11.02.2010 17:55

Prezydent pogratulował Janukowyczowi i zaprosił do Polski

Kaczyński: Będziemy wspierać europejskie aspiracje Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

PrezydentLech Kaczyńskipogratulował w czwartek Wiktorowi Janukowyczowi wyboru na prezydenta Ukrainy i zaprosił go do złożenia wizyty w Polsce w najbliższym możliwym terminie - poinformował PAP prezydencki minister Mariusz Handzlik.

Lech Kaczyński rozmawiał z Janukowyczem telefonicznie i życzył mu wielu sukcesów w pełnieniu zaszczytnej funkcji prezydenta Ukrainy - podkreślił Handzlik.

Podczas rozmowy - jak relacjonował Handzlik - prezydent Kaczyński podkreślał, że Polska będzie wspierała europejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy oraz zapowiedział, że będzie wspierać ją _ na drodze reform _.

_ - Prezydent zaprosił Wiktora Janukowycza do złożenia wizyty w Polsce w najbliższym możliwym terminie _ - powiedział Handzlik. Jak dodał, Janukowycz podziękował Lechowi Kaczyńskiemu za gratulacje i powiedział, że Polska pozostaje jednym z najważniejszych partnerów Ukrainy w Europie.

Zgodnie z ogłoszonymi w środę przez Centralną Komisję Wyborczą wciąż nieoficjalnymi wynikami Janukowycz wygrał wybory prezydenckie i pokonał w II turze kontrkandydatkę, premier Julię Tymoszenko. Sztab wyborczy Tymoszenko zapowiedział, że zaskarży rezultaty głosowania.
* Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz