Notowania

donald tusk
09.05.2008 08:48

Prezydent spotka się dziś z premierem

Tematem rozmów będzie m.in. polityka zagraniczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

PrezydentLech Kaczyńskispotka się o godzinie 17.00 z premieremDonaldem Tuskiem.

Donald Tusk spodziewa się rozmowy głównie na tematy zagraniczne. Jak zaznaczył szef rządu, jest kilka spraw interesujących prezydenta Lecha Kaczyńskiego z racji jego konstytucyjnych obowiązków oraz osobistego zaangażowania w kryzys gruziński.

Premier chciałby poruszyć z prezydentem kwestię potencjalnej unijnej misji do Tbilisi z udziałem ministra spraw zagranicznych Radosław Sikorskiego. Donald Tusk dodał, że inne sprawy, które będą omówione, to zapewne konsultacje międzyrządowe, które będą równocześnie polsko-francuskim szczytem prezydenckim. Szef rządu nie wykluczył, że Lech Kaczyński będzie chciał rozmawiać też o ustawie kompetencyjnej.

Premier zadeklarował też, że jest gotów odpowiedzieć na pytania prezydenta dotyczące reformowania służby zdrowia, a konkretnie - przekazania samorządom zarządzania nad szpitalami. - _ Będę namawiał prezydenta i jego współpracowników - specjalistów od służby zdrowia, żeby nam pomogli, bo to jest dobry projekt, uspołeczniający kontrolę nad szpitalami _ - zapowiedział Donald Tusk.

Premier zastrzegł przy tym, że jeśli pojawi się lepsza propozycja, to rząd jest otwarty na dyskusję. Uważa jednak, że koncepcja, która jest stopniowo budowana w debacie i sporze, powoli nabiera dojrzałego kształtu.

Premier podkreślił też, że nie wierzy w to, iż prezydent chciałby zachować status quo, bo - jak dodał - jeśli nie będzie zmian w polskiej służbie zdrowia, to wielu szpitalom grozi upadek. Donald Tusk zapewnił, że jego rząd szuka sposobu uratowania placówek medycznych w kraju.

* **ZOBACZ TAKŻE: [ ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/sikorski;ustawa;kompetencyjna;to;kaganiec;na;rzad,155,0,339355.html )**
* **[ Sikorski: Ustawa kompetencyjna to kaganiec na rząd ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/sikorski;ustawa;kompetencyjna;to;kaganiec;na;rzad,155,0,339355.html ) **
* [ Kurski: Platforma oszuka prezydenta ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/kurski;platforma;oszuka;prezydenta,76,0,338764.html )
* [ Prezydent zapowiada ratyfikację Traktatu UE ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/prezydent;zapowiada;ratyfikacje;traktatu;ue,20,0,337684.html )
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz