Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PiS
04.02.2007 17:35

Prezydent stolicy złamała prawo

Radni PiS za naruszenie prawa uznają fakt, że Gronkiewicz-Waltz nie poinformowała prokuratury o zerwaniu obrad rady dzielnicy 27 grudnia minionego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Według opinii prawnej, jaką uzyskali radni PiS, była przewodnicząca rady dzielnicy Praga Północ Alicja Dąbrowska (PO), złamała prawo zrywając obrady rady dzielnicy 27 grudnia 2006 r. Według radnych, jeżeli prezydent Warszawy, mając taką wiedzę, nie powiadomiła prokuratury, również złamała prawo.

Radni PiS twierdzą, że informację o złamaniu prawa przez Dąbrowską prezydent Warszawy otrzymała 10 stycznia z rady dzielnicy Praga Północ i - choć należało to do jej obowiązków - nie poinformowała o tym prokuratury.

Rada dzielnicy - jak mówią stołeczni radni PiS Marek Makuch, Olga Johann i Maciej Maciejowski - nie otrzymała odpowiedzi na swoje pismo w tej sprawie.

"Dlatego pytamy publicznie panią Hannę Gronkiewicz-Waltz, czy wypełniła ciążący na niej obowiązek zawiadomienia organów o popełnieniu przestępstwa" - powiedział warszawski radny PiS Marek Makuch.

Tagi: PiS, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz