Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent wyśle "medialną" do TK? Prosi o to PO

0
Podziel się

Wciąż nie wiadomo co zrobi Lech Kaczyński.

Prezydent wyśle "medialną" do TK? Prosi o to PO
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDzMbHhh

Szef klubu POZbigniew Chlebowskizwrócił się do prezydentaLecha Kaczyńskiegoz apelem, by jeśli ma wątpliwości co do ustawy medialnej, skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Na pytanie dlaczego PO - która ma świadomość, że prezydent jest krytyczny wobec ustawy medialnej - zależy na tym, by Lech Kaczyński skierował ją do Trybunału, Chlebowski odpowiedział, że Platformie _ zależy na tym, żeby ustawa weszła w życie, żebyśmy rozmawiali o realnym scenariuszu _.

Szef klubu PO stwierdził, że trudno jest ocenić jaka będzie decyzja prezydenta. _ Prezydent ma bardzo krytyczny osąd tej ustawy, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, chce się skonsultować z szefami wszystkich klubów i wtedy podejmie decyzję _ - powiedział Chlebowski.
Szef klubu PO był kolejnym politykiem, z którym Lech Kaczyński rozmawiał o ustawie medialnej.W piątek prezydent spotkał się z przewodniczącym klubu PiSPrzemysławem Gosiewskim, a wcześniej w poniedziałek z szefem koła SdPl-NL Markiem Borowskim.

bDzMbHhj

Na wtorek zaplanowana są rozmowy z przewodniczącym klubu PSLStanisławem Żelichowskimoraz szefem klubu LewicyGrzegorzem Napieralskim.
Ustawa medialna, nad którą prace parlament zakończył w ubiegłym tygodniu, zmienia system finansowania mediów publicznych. W obecnym kształcie, po uwzględnieniu senackich poprawek, ustawa nie określa ile pieniędzy media publiczne będą dostawały z budżetu państwa w zamian za zlikwidowany abonament rtv. Sejm zgodził się też na zobowiązanie mediów do wspierania wartości chrześcijańskich.

bDzMbHhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)