Notowania

prezydent
22.07.2007 01:16

Prezydent zarządził żałobę narodową

Prezydent Lech Kaczyński wydał rozporządzenie o trzydniowej żałobie narodowej w całym kraju z powodu niedzielnej katastrofy polskiego autokaru pod Grenoble we Francji. Żałoba ma trwać od poniedziałku do środy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radosław Pietruszka)

*Prezydent Lech Kaczyński wydał rozporządzenie o trzydniowej żałobie narodowej w całym kraju z powodu niedzielnej katastrofy polskiego autokaru pod Grenoble we Francji. Żałoba ma trwać od poniedziałku do środy. *

Według ostatnich doniesień w katastrofie zginęło 27 osób, a 23 osoby zostały ranne.

W trakcie żałoby flagi państwowe opuszczane są do połowy masztów, szczególnie na budynkach należących do władz państwowych i lokalnych.

ZOBACZ TAKŻE:
Tragiczny wypadek polskiego autokaru we Francji Prezydent w nocy powrócił do kraju z Grenoble. Lech Kaczyński odwiedził w szpitalu rannych w wypadku polskiego autobusu.

Na miejscu pozostał wiceminister zdrowia Bolesław Piecha oraz charge d'affaires. Prezydent zapewnił, że władze zrobią wszystko, co jest możliwe, by pomóc poszkodowanym.

Prezydent podziękował też wszystkim, którzy udzielili pomocy rannym pielgrzymom. Podkreślił, że strona francuska robiła wszystko, co w jej mocy. Wcześniej, Lech Kaczyński zapowiedział kontrolę firm, które zajmują się organizacją pielgrzymek.

Tagi: prezydent, katastrofa, francja, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz