Notowania

pakistan
20.07.2009 12:11

Proces terrorysty z Bombaju. Kasab przyznaje się do winy

Sprzeczne z wcześniejszymi oświadczenie zaskoczyło sędziego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stuti/CC/Flickr)

Jedyny ocalały członek pakistańskiego komanda, które przeprowadziło ataki w Bombaju w listopadzie 2008 roku, przyznał się w poniedziałek do winy w czasie toczącego się w Bombaju procesu - poinformowała policja.

21-letni Mohammad Ajmal Amir Iman alias Kasab przyznał się do winy, zwracając się w poniedziałek do sędziego. Nie wiadomo, co skłoniło go do tego kroku. Na początku maja oskarżony nie przyznał się i odrzucił wszystkich 86 punktów oskarżenia, w tym o udział w _ akcie wojny _ przeciwko Indiom.

Zobacz jak Kasab przyznaje się do winy:

Wyraźnie zaskoczony sędzia wezwał prawników reprezentujących obie strony, by wypowiedzieli się na temat ważności oświadczenia oskarżonego. Jeśli zostanie ono utrzymane, potwierdzą się zarzuty Indii pod adresem Pakistanu w sprawie przygotowywania ataków. Twierdzenia te poważnie nadwerężyły stosunki między tymi dwoma dysponującymi bronią atomową krajami.

Kasab przedstawił też szczegóły dotyczące podróży grupy terrorystów z Pakistanu do Bombaju, a także krwawej akcji w tym mieście.

Prokurator podkreślił, że w chwili, gdy oskarżony powiedział, że przyznaje się do udziału w masakrze, _ wszyscy w sądzie byli zszokowani _. _ - To było niespodziewane _ - zaznaczył. _ Szczegółowo analizujemy to, do czego (Kasab) przyznał się w sądzie _ - dodał.

Tymczasem prawnik z Sądu Najwyższego zastrzegł, że nie jest jasne, czy Kasab przyznał się dobrowolnie.

Proces Kasaba rozpoczął się w połowie kwietnia. Oskarżony był on o przygotowanie masakry w dniach 26-29 listopada w gospodarczej stolicy Indii, w której zginęło 174 ludzi w tym 9 z 10 napastników. Zdaniem prokuratury oskarżony uczestniczył w wojnie przeciwko Indiom, której celem jest zdobycie Kaszmiru.

Kasaba zatrzymano bezpośrednio po atakach na dworcu w Bombaju, gdzie strzelał do przypadkowych ludzi. Wraz z resztą napastników miał przypłynąć do miasta załadowaną bronią łodzią z Pakistanu. Na pierwszej rozprawie w połowie kwietnia Kasab powiedział, że był torturowany.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan przekazuje DNA zamachowców z Bombaju ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;przekazuje;dna;zamachowcow;z;bombaju,183,0,436663.html )
* [ Zamachy w Bombaju. Indie współpracują z Pakistanem ]( http://news.money.pl/artykul/zamachy;w;bombaju;indie;wspolpracuja;z;pakistanem,56,0,452920.html )
Tagi: pakistan, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz